Nowy sprzęt OSP

Nowy sprzęt OSP

W maju br druhowie OSP Chocianowice przeprowadzili zbiórkę złomu. Cały dochód z zebranego surowca został przeznaczony na renowację starego oraz kupno nowego sprzętu do Naszej Jednostki.
Po wielu latach zmagań z uszkodzoną pompą PO-5 do pompowania i przetłaczania wody oddano ją do generalnego remontu. Wymieniony został wirnik pompy, jak również wszystkie uszczelki oraz wiele innych wyeksploatowanych części. Efekt wizualny można podziwiać na zdjęciach.

Zakupiony został także niezbędny sprzęt taki jak:

  • Zestaw Pierwszej Pomocy
  • sorbent (substancja służaca do pochłaniania innych substancji, np. oleju z powierzchni dróg)
  • koc gaśniczy
  • kliny stabilizujące pod koła,
  • kominiarki 4 szt,
  • rękawiczki lateksowe
  • sprzęt porządkowy,

Dodatkowo przez stolarza naszej wioski wykonane zostały mostki przejazdowe, służące do przejazdu po nich samochodami, podczas gdy prostopadle do ulicy poprowadzona jest linia gaśnicza.

Podczas zawodów sportowo – pożarniczych, które odbyły się w tym roku w Chocianowicach, seniorska drużyna pożarnicza zajęła drugie miejsce. W nagrodę nasza Jednostka została doposażona w 3 odcinki W-75, 5 odcinków W-52 oraz w przenośną stację Motorola, umożliwiająca łączność z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania.

W zamówieniu jest także skrzynia ze stali nierdzewnej, która zostanie zamontowana na dachu samochodu pożarniczego. W skrzyni tej zostanie zamontowany sprzęt niemieszczący się w skrytkach samochodu, taki jak: mostki przejazdowe, tłumice, szpadle, widły, bosak, miotła.