Tenis stołowy – kwiecień 2013

Tenis stołowy – kwiecień 2013

W dniach 03.04. oraz 05.04.2013r. byliśmy świadkami dwóch meczów tenisa stołowego, w których drużyna gospodarzy LZS Kujakowice (gra w niej trzech zawodników z Chocianowic: Piotr Gerlic, Jan Pełka oraz Dawid Jantos) podejmowała kolejno SKS LUKS Nysa II oraz UKS Dalachów.

Pierwszy mecz z Nysą zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:4 (punkty dla gospodarzy zdobyli: Piotr Gerlic – 2,5; Grzegorz Duda – 2,5; Dawid Jantos 1,0). Tym samym LZS Kujakowice zapewnił sobie awans do II ligi śląsko-opolskiej i w sezonie 2013/2014 będziemy świadkami tenisa stołowego na naprawdę wysokim poziomie.
W drugim meczu z UKS Dalachów gospodarze wystąpili w swoim najsilniejszym składzie i po bardzo ciekawym pojedynku pokonali, zajmującą do tej pory trzecie miejsce w tabeli, drużynę gości w stosunku 9:1.
Dla gospodarzy punktowali:

  • Piotr Gerlic                     – 2,5 pkt.
  • Grzegorz Duda                – 2,5 pkt.
  • Wojciech Iwasyszyn        – 2,5 pkt.
  • Dawid Jantos                 – 1,0 pkt.
  • Paweł Pacek                   – 0,5 pkt.

Jedyny punkt dla gości zdobył Artur Badura. Na podkreślenie zasługuje fakt, że niepokonany jeszcze w tym sezonie kapitan drużyny gości Jacek Stańczyk nie zdobył żadnego punktu (przegrał wyraźnie z Grzesiem Dudą i Piotrkiem Gerlicem).
Wszyscy zawodnicy oraz działacze sekcji tenisowej LZS Kujakowice dziękują kibicom za liczny udział w meczach rozgrywanych u siebie i zapraszają jednocześnie na ostatni mecz obecnego sezonu, który rozegrany zostanie 19.04.2013r. o godz. 18:00 w sali naszej szkoły. Przeciwnikiem drużyny LZS Kujakowice będzie tym razem drużyna dotychczasowego wicelidera AZS PWSZ Nysa III.

W galerii znajduje się kilka fotografii z tego wydarzenia.