LZS Blyss Kujakowice 6:4 UKS Huragan Sosnowiec

LZS Blyss Kujakowice 6:4 UKS Huragan Sosnowiec

W ostatni piątek marca na halę w Chocianowicach zawitał UKS Huragan Sosnowiec, z którym to BLYSS Kujakowice do tej pory nie zdołał zdobyć punktów. Dziś miało się to zmienić, bowiem w roli faworytów występowała właśnie nasza drużyna.

Mecz rozpoczął się od porażki Norberta Mnicha, który w czterech setach uległ Janowi Szymczykowi. Na sąsiednim stole Wojtek Iwasyszyn również w czterech setach zwyciężył z kapitanem drużyny, Stanisławem Szydło. W meczu widniał remis 1:1. Na ‘jedynce’ zmierzyli się Marek Płóciennik z Mateuszem Trelą. Nasz zawodnik po czterech zaciętych i wyrównanych setach był górą i BLYSS wyszedł na prowadzenie. Na ‘dwójce’ z kolei w trzech setach z Aleksandrem Szydło uporał się Grzesiek Duda i wyprowadził drużynę na prowadzenie 3:1. Po deblach w zasadzie nic się nie zmieniło, bowiem w trzech ultraszybkich setach para Mnich – Iwasyszyn zwyciężyli z parą Szydło S – Trela. Z kolei na sąsiednim stole również w trzech setach para Szydło A – Szymczyk nie dali szans naszej parze Płóciennik – Duda.

Kiedy to na pierwszym stole Norbert Mnich zdobył swojego singlowego punkta z Trelą (3:0) prowadziliśmy już 5:2. Praktycznie równocześnie zakończył się pojedynek Wojtka Iwasyszyna, który nie dowiózł prowadzenia 2:1 w setach i w konsekwencji przegrał 2:3 z Aleksandrem Szydło. Swoich atutów nie wykorzystał Marek Płóciennik, który w meczu z Janem Szymczykiem popełnił mniej więcej tyle samo błędów ile w kompletnej pierwszej rundzie i pokonany schodził po trzech setach z pola gry. Cała sala drżała gdy Grzesiek Duda przegrywał ze Stanisławem Szydło 1:2. Jednak mocne nerwy, skuteczniejsza gra oraz gorący doping kibiców sprawiły, iż nasz zawodnik dowiózł zwycięstwo i nie pozwolił na to, aby Twierdza Chocianowicka została zdobyta. Mecz zakończył się zwycięstwem 6:4. Z tego powodu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny mecz, który już w niedzielę odbędzie się na hali w Chocianowicach, a przeciwnikiem będzie ekipa z Borucina.

Zawodnikiem meczu po raz pierwszy w historii został gracz drużyny przeciwnej, Jan Szymczyk – gratulujemy!

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii zdjęć -> Kliknij tutaj…