Foto – zagadka 2019

Foto – zagadka 2019

Foto – zagadka

Jesteśmy w posiadaniu starego zdjęcia (niestety, nie najlepszej jakości) zrobionego najprawdopodobniej na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Zdjęcie przedstawia drużynę piłkarską zebraną na nieistniejącym już boisku pod lasem, za leśniczówką na Olbinie.  Publikując zdjęcie liczymy na to, że uda się zidentyfikować uwiecznionych na nim zawodników.  Kilku z nich udało się już rozpoznać, np. Edwarda Snurawę, Józefa Snurawę, Ewalda Wiechę i Ewalda Deskę (wymaga to jeszcze potwierdzenia). Wszystkim postaciom na zdjęciu nadaliśmy kolejne numery i jeśli ktoś rozpoznaje któregoś z piłkarzy, prosimy o informację  na ten temat, podając pod którym numerem znajduje się na zdjęciu rozpoznana osoba.

Przypadający w tym roku jubileusz 70-lecia powstania Ludowego Zespołu Sportowego w Chocianowicach jest dobrą okazją do tego aby przywołać z pamięci zawodników, którzy tworzyli chocianowicką piłkę nożną we wczesnych latach powojennych.

Jeśli posiadacie stare zdjęcia z chocianowickimi sportowcami, a chcielibyście się nimi podzielić, prześlijcie skany na nasz adres (chocianowice@gmail.com), a my opublikujemy je na  stronie internetowej Chocianowic.

(wd)

 

By powiększyć, proszę kliknąć na zdjęcie.