Szkolny Weihnachtsmarkt 2008

W ubiegłą niedzielę w chocianowickiej szkole i remizie OSP odbył się przedświąteczny jarmark. Na sali sportowej i korytarzach szkolnych można było zakupić ozdoby, stroiki, wieńce i wiele innych rzeczy z tzw. galanterii świątecznej. W zdecydowanej większości były to wyroby wykonane przez uczniów naszej szkoły, a także przez ich rodziców i dziadków. Na szczególną uwagę zasługiwały oryginalne bożonarodzeniowe szopki, wykonane specjalnie na tegoroczne Święta i wystawione w hallu szkoły. Dla ogromnej liczby gości przybyłych z terenu naszej gminy i z sąsiedniego Kluczborka przygotowano też do skosztowania świąteczne potrawy oraz kilka tysięcy pierogów. Odpowiedni nastrój zapewniła chocianowicka orkiestra, która wystąpiła z koncertem utworów świątecznych. Bardzo oryginalnie wyglądała też tego dnia chocianowicka remiza strażacka, do której Państwo Sylwia i Waldemar Skoczylasowie przenieśli klimat ze swojej restauracji “Starej karczmy”. Gospodarze osobiście serwowali gościom gorące napoje i zachęcali do zakupu świątecznych ozdób i stroików. Ogromne zainteresowanie jarmarkiem na pewno przyniosło wielką satysfakcję dzieciom i młodzieży z naszej szkoły a także ich rodzicom i nauczycielom. Być może zachęceni tegorocznym sukcesem, zorganizują równie piękną imprezę znowu, za rok.

Zdjęcia z jarmarku można oglądać w naszej galerii zdjęć.
(dw)