Żniwne 2009

W minioną niedzielę (23.08.2009) świętowaliśmy w chocianowickim kościele Żniwne.
Staraniem mieszkańców Chocianowic „Dolnych” została zbudowana i wypleciona nowa korona z tegorocznego zboża. Gospodarzami dożynek zostali wybrani: Pani Sylwia Kowol i Pan Joachim Poloczek. Korowód żniwny uformował się na posesji Państwa Heleny i Huberta Brzózka, po czym w towarzystwie chocianowickiej orkiestry wszyscy podążyli na mszę dziękczynną do naszego kościoła. Chleb wypieczony z zebranego w tym roku zboża przyjął od gospodarzy ks. Proboszcz Paweł Stotko. Po Mszy św. delegacja chocianowickich rolników udała się z koroną żniwną na gminne dożynki do Gronowic. Tam, wraz z delegacjami z pozostałych wsi gminy Lasowice Wielkie, wzięli udział we Mszy św. i przemarszu korowodu na teren przyszkolny w Gronowicach, gdzie zorganizowano dożynkowy festyn. W zabawie brali udział mieszkańcy naszej gminy oraz zaproszeni goście z gmin ościennych i partnerskiej gminy Holle w Niemczech.
Fotoreportaż z dożynek do obejrzenia w naszej galerii zdjęć.
(dw)

Artykuł pochodzi z wcześniejszej wersji strony www.chocianowice.eu i został opublikowany 30 sierpnia 2009 14:44.