Relacja LZS Blyss Kujakowice – LUKS MOGSiR Korfantow 23.10.2015

W meczu piątej kolejki nasz zespół udał się do innej drużyny na Opolszczyźnie – LUKS MOGSiR Korfantów. Już pierwsze partie ustawiły spotkanie, bowiem nasi zawodnicy wygrali wszystkie cztery gry singlowe i ustawili sobie mecz. Swoje partie wygrywali odpowiedni po 3:0 Norbert Mnich z Danielem Morawcem, Marek Płóciennik z Dariuszem Pawłowskim oraz Tomasz Wdowik z Igorem Dąbrowskim (3:1). Najbardziej zacięty pojedynek stoczyli Piotrek Gerlic z Wojciechem Głuszkiem. W efekcie końcowym Piotrek zwyciężył w piątym secie 12:10.

Gry deblowe poszły jak najbardziej po naszej myśli, bowiem obie pary nie oddały rywalom seta i mecz w tym momencie został już wygrany, gdyż ekipa BLYSS wygrywała 6:0. Na 7:0 podwyższył Tomasz Wdowik, który ograł Daniela Morawca 3:1. Marek Płóciennik uporał się z Wojtkiem Gluszkiem 3:2, a Piotrek Gerlic z Dariuszem Pawłowskim 3:1. Po dwutygodniowej przerwie do gry wrócił Grzegorz Duda, który zastąpił na ostatnią partię Norberta Mnicha. Przy stanie meczu 9:0 Grzesiu nie sprostał Igorowi Dąbrowskiemu i przegrał 0:3. Tym sposobem ekipa z Korfantowa zapewniła sobie honorowego punkta. W następny piątek czeka nas przerwa przed ciężkim meczem z Dąbrową Górniczą, który odbędzie się 06. 11. 2015 na hali w Chocianowicach. Zapraszamy!