Wizytacja Biskupa w Chocianowicach

Wizytacja Biskupa w Chocianowicach

Dnia 19.10. w naszej parafii odbyła się wizytacja biskupia, której przewodniczył ordynariusz opolski Andrzej Czaja.

Wizytacja rozpoczęła się uroczystą Mszą Pontyfikalną której Przewodniczył ks. Biskup a koncelebrowali wraz z biskupem ks. Proboszcz Jerzy oraz Dziekan Dekanatu Kluczborskiego ks. Piotr Gołąbek. Parafianie z Chocianowic włożyli wiele przygotowań by jak najlepiej ugościć Biskupa Opolskiego. Uroczystość kościelna upiększała Wysoka Asysta – bo aż 24 ministrantów naszej parafii służyło przy ołtarzu, oczywiście nie zabrakło naszej świetnej orkiestry oraz Chóru DFK. Ks biskup mówił po mszy „tu w Chocianowicach widać, ze cała oprawa Liturgii nie jest na pokaz i od święta, ale że każda uroczystość Parafialna obchodzona jest w takiej wspaniałej oprawie”. Ks. biskup docenił też, że tak wielki i piękny kościół nie był pusty i tylu ludzi przybyło na mszę pontyfikalną. Cieszymy się, że Ksiądz Biskup docenił starania Parafian.

Zdjęcia -> w galerii.

Dziękujemy p. Danielowi Drąg za przesłanie nam materiałów do tego artykułu.