Relacja LZS Blyss Kujakowice – AKS Mikołów

W piątek doszło do pierwszego spotkania na własnej hali w rundzie rewanżowej drużyny BLYSS Kujakowice. Przeciwnikiem był AKS Mikołów. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Swoją partię wygrał Norbert Mnich, który w czterech setach zwyciężył z Damianem Wasilewskim. Niemiłą niespodziankę sprawił Piotrek Gerlic, który gładko w trzech setach przegrał z Piotrem Brożkiem. Marek Płóciennik zdołał się zrewanżować Tomaszowi Pisarczykowi za ostatnią porażkę i wyprowadził zespół na prowadzenie 2:1. Pięciosetowy bój stoczył Grzegorz Duda z Jackiem Przewłockim. Niestety w ostatnim secie górą był rywal, który zwyciężył 11: 6 wyrównując stan meczu na 2:2

Gry deblowe również zakończyły się podziałem punktów, bowiem para Duda – Wdowik uległa 1: 3 parze Wasilewski – Pisarczyk. Nadzieja spoczywała na parze Płóciennik – Mnich, którzy mieli spore problemy z parą Brożek – Przewłocki. Nasi zawodnicy potrzebowali pełnego dystansu setów, aby zapewnić drużynie trzeci punkt w spotkaniu.

Do ostatniej rundy gier singlowych przystąpili Piotrek Gerlic, któremu przyszło zmierzyć się z Przewłockim oraz Norbert Mnich, który zagrał przeciwko Pisarczykowi. Nie był to dzień Piotrka, który po zaciętej walce uznał wyższość rywala przegrywając w piątym secie 9:11. Nadzieję na zdobycie dwóch punktów dał Norbert Mnich, który po przegranym pierwszym secie wygrał kolejne trzy i całą partię 3:1. O wyniku końcowym zdecydowały ostatnie pojedynki. Grzegorz Duda po bardzo ciężkiej i wyrównanej walce zwyciężył z Brożkiem 11: 9 w piątym secie. Na wysokości zadania po raz kolejny stanął Marek Płóciennik, który podobnie jak w Mikołowie zdołał pokonać Damiana Wasilewskiego 3: 1 ratując tym samym zwycięstwo, które przez cały przebieg meczu było zagrożone i wisiało na cienkiej nitce. Tym zwycięstwem utrzymujemy drugą pozycję ze stratą dwóch punktów do Polonii Bytom oraz punktową przewagę nad drużyną z Nysy.

Kolejne spotkanie na własnym podwórku z Naprzodem Borucin odbędzie się 01.04.2016. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!