LZS Blyss Kujakowice 10:0 UKS Huragan Sosnowiec

LZS Blyss Kujakowice 10:0 UKS Huragan Sosnowiec

LZS Blyss Kujakowice inaugurację sezonu 2017/2018 rozpoczął od efektywnego zwycięstwa 10:0 nad drużyną Huraganu Sosnowiec. Mecz sam w sobie dostarczył niezbyt wielu emocji głównie za sprawą rezerwowego składu gości. Juniorzy z Sosnowca dopiero zaczynają swoją drugoligową przygodę, jednak należą im się słowa uznania na walkę i życzyć powodzenia i ogrania w kolejnych spotkaniach.

Nasza drużyna natomiast do nowego sezonu przystąpiła mocno przebudowana. Do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników. Tomasz Fortunko, który widniał już na liście zgłoszeń w poprzednich sezonach „w końcu” zadebiutował i pokazał się z bardzo obiecującej strony, czego dowodem było wybranie go na zawodnika meczu. Kolejnym zawodnikiem debiutującym był Krzesimir Kleszcz, wywodzący się z Olesna, reprezentujący w zeszłym sezonie barwy AKS Mikołów. Wyjściowy skład uzupełnili Marek Płóciennik, dla którego jest to piąty sezon w Kujakowicach oraz Wojtek Głuszek. Rezerwowym w tym spotkaniu był kapitan drużyny Piotr Gerlic. Niestety w tym sezonie przy stole nie zobaczymy Wojtka Iwasyszyna, który ze względów służbowych nie jest w stanie pomóc Dryżynie w odnoszeniu zwycięstw. Waży się również los Tomka Wdowika oraz Grzegorza Dudy, którzy przez wszystkie lata w II lidze reprezentowali barwy naszego klubu. Nieobecny ze względów osobistych był Tomasz Jedynak, jednak na kolejnych meczach będzie on już do dyspozycji kierownika drużyny. Do rozgrywek zgłoszony został również Michał Jurasik. Rywalizacja w zespole jest zatem bardzo duża, co powinno podnieść poziom sportowy całej drużyny, a co zatem idzie miejsce w tabeli. Po mocno przeciętnym zeszłym sezonie (10 miejsce) wszyscy w Kujakowicach liczą na znaczną poprawę jakości oraz stylu gry. Nowym kierownikiem zespołu został Jan Głuszek, który zastąpił na tym stanowisku Rudolfa Gerlic.

Dla LZS BLYSS Kujakowice punktowali:

  • Wojciech Głuszek 2,5 pkt
  • Krzesimir Kleszcz 2,5 pkt
  • Tomasz Fortunko 2pkt
  • Piotr Gerlic 1,5 pkt
  • Marek Płóciennik 1,5 pkt

Nowych zawodników i członków zarządu serdecznie witamy w Kujakowicach życząc tym samym udanej zawodowej przygody oraz samych sukcesów a całej drużynie udanego sezonu i walki do ostatniej kolejki o miejsce na podium ligi.