Aktualności OSP Chocianowice – Październik, Sierpień 2017

Z lekkim poślizgiem publikujemy na naszej stronie informacje z OSP Chocianowice. Zapraszamy do lektury oraz do odwiedzin na strażackim profilu na Facebooku! Link tutaj -> fb.com/OSP-Chocianowice-145066145627140

  • System wywoływania dla strażaków (11 sierpnia 2017)

Miło nam poinformować, że wczoraj zamontowany został system selektywnego wywoływania DSP i terminal DTG.

System umożliwia Stanowisku Kierowania KP w Kluczborku zdalne załączenie nam syreny alarmowej co znacznie skraca czas alarmowania naszej jednostki. System wyposażony jest również w terminal DTG, który powiadamia wyznaczonych druhów poprzez rozesłanie SMS z alarmem o zdarzeniu.

Dziękujemy Radzie Gminy Lasowice Wielkie, która przychylnie rozpatrzyła naszą prośbę i sfinansowała to przedsięwzięcie!

Chcielibyśmy również poinformować, że już w bieżącym roku wparła nas finansowo Rada Sołecka Chocianowic kupując torbę na sprzęt medyczny, szyny Kramera, kołnierze ortopedyczne oraz elementy ochrony osobistej strażaka (buty, rękawice, kominiarka). – DZIĘKUJEMY !

Ze środków własnych zakupiliśmy 2 komplety ubrań UPS.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej jednostki !

 

  • Interwencja: usunięcie konaru na drodze w kierunku Lasowic Małych (14 sierpnia)

14.08.2017 r. chwilę przed godziną 22 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia konaru zwisającego nad drogą w kierunku Lasowic Małych.
Do zdarzenia wyjechał zastęp 6 osobowy.

Raport: http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/11949835108306/

 

  • Interwencja: usuwanie skutków wichury

6.10.2017 r. o 8:13 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia skutków wichury która przeszła minionej nocy nad naszą okolicą. Na drodze w kierunku Kluczborka złamaniu uległ konar który upadł na drogę stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.
Warto dodać, że było to pierwsze zdarzenie do którego zostaliśmy zaalarmowali przy pomocy systemu selektywnego wywolywania. Czas wyjazdu do działań był znacząco krótszy niż dotychczas, również więcej druhów stawiło się na alarm
W działaniach brało udział 5 osobowy zastęp OSP Chocianowice

Raport: http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/12305765108306/

 

  • Interwencja: pochylone drzewo przy drodze w kierunku Ciarki

23.10.2017 r. o godz. 15.18 otrzymaliśmy zgłoszenie o pochylonym drzewie przy drodze w kierunki Ciarki. Po dojeździe na miejsce udaliśmy się na rozpoznanie terenu. Dowódca stwierdził, że siły i środki nie są wystarczające i zostały zadyspowowane dwa zastępy z PSP Kluczbork: auto-drabina i samochód ciężki. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , kierowanie ruchem oraz pomoc jednostce PSP przy wycince drzewa. Droga w kierunku Ciarki na czas działań była całkowicie zamknięta. W akcji brał udział 6 osobowy zastęp OSP Chocianowice .
Ps. To kolejne wezwanie dzięki założonemu w tym roku w naszej straży systemowi selektywnego wywoływania.