Jubileusz Księdza Pawła Stotko – 2019

W minioną niedzielę (16 czerwca 2019 r.) były Proboszcz naszej parafii – Ksiądz Paweł Stotko obchodził w Chocianowicach swój podwójny jubileusz, 50-ciolecie kapłaństwa i 75 –tą rocznicę urodzin. Z tej okazji Ksiądz Paweł zaprosił wszystkich mieszkańców Chocianowic do uczestniczenia w jubileuszowej Mszy świętej, a po południem na biesiadę przy kawie, cieście i grillu. Jubilata w chocianowickiej świątyni powitał Ksiądz Proboszcz Jerzy Wybraniec, który przypomniał wszystkim poszczególne stacje na kapłańskiej drodze Księdza Jubilata. Mszę świętą odprawił sam Jubilat, a towarzyszyli Mu przy ołtarzu: Ksiądz Joachim Respondek, Ksiądz Erwin Kuzaj, Ksiądz Alfred Eckert; Ksiądz Waldemar Klinger (proboszcz z katedry w Opolu) oraz Ksiądz Piotr Gołąbek, były proboszcz parafii w Bogacicy. Chocianowicki kościół, staraniem członków Rady parafialnej i innych wolontariuszy, został pięknie przygotowany na ta uroczystość, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii zdjęć. O oprawę muzyczną zadbała nasza młodzieżowa orkiestra dęta, organista i chór DFK Chocianowice. Dopełnieniem podniosłej atmosfery jubileuszu były laudacje wygłoszone przez księży i życzenia złożone Jubilatowi przez przedstawicieli chocianowickiej parafii.

Po południem, po odprawionym przez Księdza Pawła nabożeństwie, goście Jubilata udali się na teren chocianowickiego boiska, gdzie szczelnie zapełnili salę wiejską oraz miejsca na zewnątrz, pod wiatą przy grillu. Przy pięknej pogodzie i muzyce, goście biesiadowali wspólnie z Księdzem Pawłem,  Księdzem Jerzym i Księdzem Joachimem do późnych godzin popołudniowych.  Ksiądz Jubilat przekazuje tą drogą wszystkim mieszkańcom i gościom serdeczne podziękowania za przybycie, życzenia, modlitwę i pamięć.
My życzymy Księdzu Pawłowi nieustającego błogosławieństwa Bożego oraz zdrowia i doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.

(wd)