Dożynki parafialne 21 sierpnia 2022

W ubiegłą niedzielę w chocianowickiej parafii odbyły się tradycyjne dożynki.  W tym roku organizację święta plonów wzięli na siebie mieszkańcy Olbina, Zidlungu i ul. Bąkowskiej (od starej poczty).  Tradycyjnie, do kościoła przynieśli żniwną koronę i bochen chleba wypieczony z tegorocznego ziarna.  Gospodarze dożynek przekazali chleb na ręce Proboszcza, na znak podziękowania dla Pana Boga za pomyślne tegoroczne zbiory.

Dożynkowa Msza święta odprawiona została w pięknie przystrojonym na tę okazję kościele,  przy asyście organów i naszej chocianowickiej orkiestry dętej.  Na zakończenie liturgii parafianie złożyli jeszcze życzenia naszemu Proboszczowi Ks. Mariuszowi Radaczyńskiemu, który 20 lipca obchodzi rocznicę swoich urodzin.

Na zabawę i poczęstunek organizatorzy dożynek zaprosili wszystkich mieszkańców na nasze boisko wiejskie, gdzie w sali i pod nowym pawilonem serwowano ciasto, kawę i grilla.  Mimo niezbyt słonecznej pogody, przybyło wielu mieszkańców i gości, których rozgrzewały ciepłe napoje i muzyka
w wykonaniu naszej orkiestry. Dobra frekwencja na pewno ucieszyła organizatorów, bo włożyli sporo wysiłku i starania aby tegoroczne dożynki się udały.  Za to im serdecznie wszyscy mieszkańcy Chocianowic dziękują.

(dw)

Zdjęcia z dożynek poniżej: