Jubileusz Księdza Pawła Stotko

W słoneczną letnią sobotę 29 czerwca, swój podwójny Jubileusz, pięćdziesiątej piątej rocznicy święceń kapłańskich i swoich osiemdziesiątych urodzin, obchodził w Chocianowicach Ksiądz emeryt Paweł Stotko. Na to świętowanie zaprosił wszystkich swoich byłych parafian, którym służył w Chocianowicach
i w Lasowicach Małych przez równo 30 lat. Do dnia dzisiejszego Ksiądz Paweł, mimo że już od 10 lat nie mieszka w Chocianowicach, nadal podtrzymuje kontakty z naszą parafią. Pamiętają też o Nim mieszkańcy Chocianowic i Lasowic Małych, czego dali dowód licznie przybywając na Mszę Świętą odprawioną przez Jubilata w chocianowickiej świątyni. Po mszy, wszyscy obecni w kościele zostali zaproszeni pod namiot ustawiony na plebańskim podwórzu, na słodki poczęstunek i kawę. Tam była też okazja do osobistego spotkania i złożenia życzeń Jubilatowi. Chętnych do spotkania z Księdzem Pawłem było tak wielu, że ledwie pomieścili się pod namiotem. Piękna pogoda i serdeczny klimat spotkania sprawiły, że Jubileusz Księdza Pawła z pewnością pozostanie wszystkim na długo w pamięci.
Na dalsze lata życia życzymy Księdzu Pawłowi aby nadal cieszył się Bożym Błogosławieństwem, które daje człowiekowi wszystko co mu potrzebne. Niech zdrowie dopisuje, a pamięć o byłych parafianach niech pozostanie żywa. Szczęść Boże!
(wd)