Pchli targ – Flohmarkt

Pchli targ – Flohmarkt

Mamy za sobą już drugą giełdę antyków i osobliwości w Chocianowicach. Tym razem na giełdę  przyjechało znacznie więcej zwiedzających i kupujących niż przed miesiącem. Kupić można było wiele ładnych i ciekawych rzeczy, a ceny też były przystępne.  Wśród kupujących przeważali kolekcjonerzy, którzy szukają na giełdzie konkretnych wyrobów dla uzupełnienia kolekcji lub przedmiotów w stylu epoki, stanowiących gustowne dodatki do wyposażenia wnętrz. Wystawcy oferowali też rzeczy powszedniego użytku, a także ozdoby na zbliżające się święta.

Klimat świątecznych przygotowań zagości w naszej szkole za dwa tygodnie, tj. 2 grudnia (w niedzielę). Rada sołecka wraz ze Związkiem Kobiet Śląskich zapowiadają zorganizowanie w tym dniu kiermaszu świątecznego, ze wszystkimi atrakcjami jakie zazwyczaj na Weihnachtsmarkt’cie można spotkać. Szczegóły imprezy zostaną podane wkrótce.

Już tydzień później, tj. w niedzielę 9 grudnia, znowu będzie okazja pojechać do chocianowickiej  szkoły, gdzie na sali sportowej odbędzie się kolejna giełda – pchli targ – Flohmarkt,  tradycyjnie już od godz. 8.00 – 14.00.    Organizatorzy serdecznie zapraszają!

(dw)

–>  Galeria zdjęć

–>  Zapraszamy także do szkolnej kroniki ZGSP, gdzie znajdują się dodatkowe informacje i zdjęcia.