Inauguracja wakacji 2017

Inauguracja wakacji 2017

W miniony weekend mieszkańcy Chocianowic rozpoczęli tegoroczny sezon wakacyjny. Ferie rozpoczęto w piątek koncertem organowym w kościele parafialnym, podczas którego popis wspaniałej muzyki organowej usłyszeliśmy w wykonaniu pana Mateusza Dębskiego z Kluczborka. Wokalna część koncertu wypełniona została przez Chór Państwowej SM w Gliwicach, który zaśpiewał piękne utwory religijne. Chocianowice również wystawiły swoją reprezentację złożoną z młodych muzyków, którzy udanie wystąpili w solowych popisach. A byli to:

  • Vanessa Bryś oraz Paulina Broca – saksofon altowy
  • Mateusz Dębski – organy
  • Emilia Wróbel – klarnet
  • Damian Wróbel oraz Adrian Jaron – trąbka
  • Hanna Zgorzelska – flet

Koncert został zorganizowany i poprowadzony przez dyrygenta naszej Orkiestry Młodzieżowej, pana Rafała Jagoda.

W sobotę na terenie Zagrody Leśnej p. Kochalskich mieszkańcy Chocianowice i goście bawili się z okazji nocy świętojańskiej. Wspaniałe warunki terenowe nad Stobrawą oraz zaangażowanie gospodarzy umożliwiły kolejny raz zorganizowanie bardzo udanego festynu na początek lata. Rozpoczęto wesołym występem przedszkolaków i młodzieży szkolnej przygotowanej przez panie nauczycielki. Po występie młodych artystów wystąpił Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Piękne występy artystów z Gliwic uzupełniały ich oryginalne stroje, widoczne na zdjęciach. Bogata część artystyczna obchodów została dopełniona występem Orkiestry Dętej w Chocianowicach, która przygotowała znany biesiadny repertuar.

Mieszkańcy oraz goście mieli możliwość zapoznać się z wyrobami lokalnych rzemieślników, skosztować wypieków i posilić się kiełbasą z grila. Przy tym do późnego wieczora odbywały się spływy kajakowe Stobrawą. Kulminacją zabawy było puszczanie na Stobrawie wianków świętojańskich.